Jakie buty robocze będą odpowiednie?

Jakie buty robocze będą odpowiednie?

Zastanówmy się jakie buty robocze S1 będą najlepsze dla mężczyzny pracującego na budowie lub w innym zawodzie, gdzie liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i wygoda. W każdym sklepie BHP znajdziemy wiele rodzajów butów roboczych, a wszystkie one są dostosowane do specyfiki wykonywanego zawodu.

W zależności od czynników zagrażających bezpieczeństwu podczas wykonywania obowiązków pracowniczych, buty robocze męskie mogą być pełne, wyposażone w dodatkowe noski czy inne ochraniacze, bądź stanowić tylko ochronę stopy w części antypoślizgowej podeszwy.

Sandały robocze jako obuwie BHP

Warto tutaj podkreślić, że sandały robocze także istnieją. Nie zawsze buty BHP muszą być pełne i wysokie oraz wyposażone w metalowe elementy utwardzające. Jeżeli pracownik pracuje w zakładzie, gdzie jest narażony na urazy mechaniczne palców, to oczywiste, że buty ochronne będą wyposażone we wspomniane już noski metalowe. Jeżeli jednak zawód wykonywany to kierowca bądź dostawca pizzy, wystarczy aby obuwie było wygodne i miało antypoślizgową podeszwę.

W przypadku zawodu kucharza czy też pomocy kuchennej, najpopularniejsze są białe buty, jest to bowiem przepisowy kolor dla tego zawodu. W przypadku butów BHP stosowanych w gastronomii także najważniejsza jest antypoślizgowa podeszwa, oraz łatwo zmywalny materiał z jakiego są wykonane.

Wybierz profesjonalny sklep BHP

Jeżeli wybierzesz profesjonalny sklep BHP, zakupisz w nim nie tylko pełne ubranie robocze oraz odpowiednie buty do pracy, ale również wiele dodatkowych elementów ubioru, które w zależności od wykonywanego zawodu są niezbędne. Kucharz nie potrzebuje kasku, a jedynie biały fartuch, natomiast budowlaniec będzie poszukiwał wspomnianego już kasku czy dodatkowego pasa na narzędzia.